Aktuality Pražských služeb

Tady najdete důležitá upozornění o odpadech v Praze, ale také informace o našich soutěžích a veřejných akcích, které pořádáme pro obyvatele Prahy.

 • 13. 9. 2021 | Aktuality

  Technologická odstávka ZEVO Malešice

  Od 13.9.2021 do 23.9.2021 proběhne plánovaná technologická odstávka ZEVO Malešice. Po dobu odstávky bude omezen příjem všech odpadů k energetickému využití.

  Radim Mana

 • 7. 9. 2021 | Aktuality

  Krátkodobé uzavření sběrného dvora Puchmajerova

  Ve dnech 15 – 16.9. 2021 bude areál SD Puchmajerova uzavřen z důvodu opravy příjezdové komunikace. Během uzavření můžete využít jiný ze sběrných dvorů na území metropole.

  Radim Mana

 • 30. 8. 2021 | Aktuality

  OTEVÍRACÍ DOBA SBĚRNÝCH DVORŮ PRAŽSKÝCH SLUŽEB BĚHEM ZÁŘIJOVÝCH A ŘÍJNOVÝCH SVÁTKŮ

  Otevírací doba sběrných dvorů Pražských služeb během zářijových a říjnových svátků bude upraveno.

  Radim Mana

 • 18. 8. 2021 | Tiskové zprávy

  Počet vytříděných kovových obalů v metropoli stále roste

  Pražané od začátku ledna do konce července vytřídili více než 449 tun kovových obalů. Loni to ve stejném období bylo 359 tun. Letošní rok tak nejspíš bude optikou svozu této komodity rekordní. Nejvíce se šedé kontejnery plní během letních měsíců a v závěru roku. Popularitě třídění kovových obalů napomáhá rostoucí počet sběrných nádob v ulicích metropole i větší zájem Pražanů o ekologii a spolupráce s dalšími stranami.

  Radim Mana

 • 15. 7. 2021 | Tiskové zprávy

  Průvodce Pražských služeb tříděním odpadu na cestách i na chalupě aneb i v létě se dá třídit chytře

  Rozmach domácí turistiky a renesance chalupaření se negativně projevila na tuzemské přírodě. Tu postihla záplava nebývalého množství odpadků, jednorázových obalů a plastů. Následující průvodce Pražských služeb vám poradí, jak nakládat s odpady z pikniků, výletů nebo domácích grilovaček. Ve většině případů se tyto odpadky budou v přírodě rozkládat desítky či stovky let. Ze zasazené PET láhve ani z odhozeného ubrousku strom nevyroste.

  Radim Mana

 • 29. 6. 2021 | Aktuality

  LETNÍ FOTOSOUTĚŽ 2021 JE TADY

  S příchodem letních prázdnin a dobou dovolených startuje naše každoroční „Letní fotosoutěž“. V tomto ročníku budeme akceptovat jednak snímky s tématikou Pražských služeb, ale také a fotky ze zahraničí. Tři výherci, které určí porota, získají unikátní model popelářského vozu Pražských služeb.

  Radim Mana

 • 25. 6. 2021

  Soutěž ve sběru papíru má staronové vítěze

  V letošním roce se do soutěže zapojilo padesát školských zařízení, což je o něco méně než v loňském roce. Jsme ale rádi, že se soutěž konala navzdory složité době, ačkoliv se promítla do množství odevzdaného papíru. Prvenství z loňska obhájila Základní škola Kolovraty, která v přepočtu na jednoho žáka sesbírala více než 87,33 kg. Tento týden zástupci Pražských služeb předali šek s peněžní odměnou.

  Radim Mana

 • 15. 6. 2021 | Tiskové zprávy

  Tohle není normální, ukazují Pražské služby v nové kampani

  Odpadky pohozené ve veřejném prostoru jednak snižují každodenní kvalitu života ve městě, jednak jsou kaňkou na kráse Prahy. Navíc zatěžují městskou zeleň a přírodu. Seznam nejčastěji pohozených odpadků je notoricky známý a po léta prakticky neměnný. Ulice a parky metropole nejčastěji znečišťují nedopalky, láhve od pití, obaly od jídla nebo nesebrané psí exkrementy. Skokanem roku jsou použité roušky, respirátory a další ochranné pomůcky. Pražské služby proto spouští novou edukativní kampaň nazvanou „Není to normální“.

  Radim Mana

 • 21. 5. 2021

  Vířivé proudy už dva roky třídí neželezné kovy. Nově lze do šedých kontejnerů odkládat i použité hliníkové kávové kapsle

  Řeč je o jedné z klíčových technologií poloautomatické třídicí linky provozované v areálu Pražských služeb ve Vysočanech. Separátory fungující na bázi vířivých proudů dokážou oddělit například hliník nebo zinek. O oddělení železných složek se stará magnetický separátor. Od letošního roku mohou Pražané do kontejnerů na kovové obaly, kterých je v metropoli rozmístěno už 1 555, odevzdávat i použité hliníkové kávové kapsle.

  Radim Mana

 • 21. 4. 2021 | Tiskové zprávy

  Obnova ZEVO Malešice vstoupila do závěrečné fáze

  Ačkoliv byl poslední rok poznamenán celosvětovou pandemií, podařilo se v Zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) Malešice dodržet harmonogram projektu a úspěšně dokončit opravu třetí spalovací linky. Jelikož je projekt silně závislý na odborné i manuální práci techniků z 6 evropských států, bylo částečné i celkové uzavření hranic a jiná omezení kritickými momenty, kdy prakticky hrozilo zastavení prací.

  Radim Mana

 • 8. 4. 2021 | Tiskové zprávy

  V pražských ulicích se objevují černé skládky. Řešením jsou sběrné dvory

  Popelnicová a kontejnerová stání na tříděný odpad neslouží k odkládání nadměrného odpadu, ačkoli se tak stále děje. V roce 2020 skončilo v ulicích 7516 tun odpadu, což je téměř o 390 tun více než v předchozím roce. Tento problém umocnila koronavirová pandemie. Konečnou destinací pro objemné nepotřebné věci a vysloužilé předměty by měly být sběrné dvory. Těch se v hlavním městě nachází téměř dvacet. Sedm z nich provozují Pražské služby. Právě v jimi provozovaných dvorech skončilo 38 343 tun odpadu.

  Radim Mana

 • 24. 3. 2021 | Tiskové zprávy

  Nedůslednost bioodpadu nesvědčí

  V lednu 2020 byl svoz biologicky rozložitelného odpadu zařazen do systému celoměstského odpadového hospodářství. Pražané do kompostáren loni odevzdali 5126 tun bioodpadu. V posledních týdnech je odpad více znečištěn. Pracovníci kompostáren už narazili i na injekční stříkačky. Hnědé nádoby se nejčastěji plní PET lahvemi, plastovými taškami, sklem a zbytky živočišných produktů.

  Radim Mana

Infokontejner

Čtvrtletník Pražských služeb

V časopise Infokontejner naleznete informace o novinkách, našich službách, zaměstnancích i pilotních projektech a nových technologiích

PS CITY INFO

Informace pro Pražany od PSAS