Aktuality Pražských služeb

Tady najdete důležitá upozornění o odpadech v Praze, ale také informace o našich soutěžích a veřejných akcích, které pořádáme pro obyvatele Prahy.

 • 14. 10. 2020 | Tiskové zprávy

  Neodhazujte použité roušky na ulici, prosí Pražské služby Pražany

  Pravidla pro nošení ochranných pomůcek zná každý. Nad postupem při správné likvidaci někteří tápou. Likvidace roušek, respirátorů a rukavic vyžaduje dávku opatrnosti a ohleduplnosti. Za žádných okolností by tyto pomůcky neměly končit pohozené v ulicích, na parkovištích ani v parcích, protože představují zdravotní riziko. Podle Pražských služeb je nejbezpečnější ochranné pomůcky hodit do popelnice či do koše na směsný komunální odpad.

  Radim Mana

 • 12. 10. 2020 | Aktuality

  Změna provozní doby pro osobní návštěvy zákaznických center

  Dovolujeme si Vás informovat o změně provozní doby pro osobní návštěvy zákaznických center

  Radim Mana

 • 24. 9. 2020 | Tiskové zprávy

  Nevyhazujeme, opravujeme a zachraňujeme užitečné věci

  Ve sběrných dvorech i velkoobjemových kontejnerech často končí věci, které by nadále mohly plnit svou funkci. Nejčastěji se jedná o dřevěné kusy nábytku a další vybavení domácností. Pražské služby se v posledním spotu kampaně „Jde to i jinak“ zaměřují na opravu a opětovné využívání věcí.

  Radim Mana

 • 17. 9. 2020 | Aktuality

  Více než pětinu obsahu pražských popelnic tvoří bioodpad

  Biologickou složku odpadu jde přitom kompostovat a využít k péči o pražskou zeleň. Tento způsob využití odpadu je z hlediska životního prostředí mnohem efektivnější než jeho pouhé energetické využití. Obsah speciálních nádob putuje do kompostáren na území metropole. Od ledna do srpna bylo odevzdáno 3211 tun kompostovatelného odpadu. Rozšíření povědomí o separaci bioodpadu má pomoci podzimní kampaň Pražských služeb a hlavního města.

  Radim Mana

 • 25. 8. 2020

  Jde to i jinak, hlásí Pražské služby v kampani za předcházení vzniku odpadů

  V Praze roste množství vyprodukovaného odpadu. Ruku v ruce s tím roste i spotřeba jednorázových obalů jako jsou kelímky, papírové tašky nebo igelitové sáčky. Pražské služby proto přicházejí s pěticí spotů, které mají ukázat, že i malá změna v našem spotřebitelském chování může mít v celkovém měřítku velký efekt. Čtyři spoty jsou věnované jednorázovým obalům, pátý se věnuje opravování užitečných věcí.

  Radim Mana

 • 25. 8. 2020

  OTEVÍRACÍ DOBA SBĚRNÝCH DVORŮ BĚHEM ZÁŘIJOVÉHO SVÁTKU

  Vážení zákazníci, z důvodu státních svátků bude otevírací doba upravena

  Radim Mana

 • 12. 8. 2020 | Tiskové zprávy

  V Praze přibývají šedé kontejnery na kovové obaly

  Aktuálně se jich v ulicích hlavního města nachází 1412. Pražané do nich každoročně vyhodí stovky tun odpadu. Jen za prvních sedm měsíců tohoto roku to bylo přes 359 tun. Svozové společnosti se musely otáčet zejména v dubnu, květnu a červnu. Během těchto pandemických měsíců skončilo na třídicí lince Pražských služeb ve Vysočanech bezmála 168,5 tuny kovových obalů.

  Radim Mana

 • 29. 7. 2020

  Tipy na správné třídění odpadu po letním pikniku či zahradní grilovačce

  Plastové obaly od olejových marinád, jednorázové kelímky, plynové kartuše nebo obaly opalovacích krémů patří k těm odpadům, které vznikají primárně během letního grilování, pikniků nebo při kempování. Pražské služby přináší sérii tipů, jak tyto odpadní komodity správně likvidovat.

  Radim Mana

 • 2. 7. 2020 | Tiskové zprávy

  Pražské služby testují, jak české celebrity umí třídit odpad

  Největší Pražská svozová společnost se o letních prázdninách zaměří na téma správného třídění odpadu a předcházení jeho vzniku. V rámci online kampaně se představí pětice známých osobností, na které si Pražské služby přichystaly „Třídicí kvíz“. Jako první si kvíz vyzkoušel herec, scénárista a bojovník v MMA Jakub Štáfek.

  Radim Mana

 • 1. 7. 2020 | Aktuality

  Letní fotosoutěž se vrací s novými pravidly

  Letošní ročník naší tradiční fotografické soutěže bude jiný než předchozích osm. Tento rok lze přihlásit pouze snímky, na kterých bude zachycena technika Pražských služeb nebo její zaměstnanci starající se o čistotu a pořádek v metropoli. Nebude to ale jenom tak! Nehledáme totiž fotky obyčejné, ale rozmanité a s uměleckým nádechem. Pro inspiraci se můžete podívat do fotogalerie.

  Radim Mana

 • 30. 6. 2020 | Aktuality

  ZŠ Kolovraty zabodovala ve sběrové soutěži Pražských služeb

  Rekordních 56 školských zařízení se zapojilo do soutěže ve sběru papíru. Prvenství vybojovala Základní škola Kolovraty, která v přepočtu na jednoho žáka sesbírala více než 106 kg. Na sklonku školního roku zástupci Pražských služeb předali paní ředitelce tamní školy šek s peněžní odměnou.

  Radim Mana

 • 11. 6. 2020 | Tiskové zprávy

  Třídicí linka v prvním roce provozu vytřídila bezmála 487 tun kovových obalů

  Od května 2019 do letošního dubna prošlo poloautomatickou třídicí linkou 486, 8 tun kovových obalů svezených z celé metropole. Největší devizou linky Pražských služeb je schopnost automatické separace železných a neželezných kovů.

  Radim Mana

Infokontejner

Čtvrtletník Pražských služeb

V časopise Infokontejner naleznete informace o novinkách, našich službách, zaměstnancích i pilotních projektech a nových technologiích

PS CITY INFO

Informace pro Pražany od PSAS