Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí Pražské služby

6. 1. 2021 | Aktuality

Radim Mana

Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a rozhlasové spoty.

Stromek nepatří do popelnice, to je základní a neměnné pravidlo. Dokáže ji téměř celou zaplnit a dalšího svozu znemožní její další užívání. To nevyhnutelně vede k hromadění odpadu vedle kontejnerů a popelnic.

Stromky lze odložit vedle veřejně přístupných nádob na směsný odpad. Svozové společnosti se během ledna postarají o jejich úklid. To se týká například pražských sídlišť.

Pokud máte popelnici u rodinného domu, ve dvoře vnitrobloku, nebo v uzamčené kleci, považuje se za neveřejnou. Nic na tom nemění ani její pravidelné přistavování před objekt.  „V těchto případech je správným místem pro vysloužilý stromek separační stanoviště s barevnými kontejnery na tříděný odpad,“ popisuje správný postup tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana a dodává: Některé z městských částí organizují sběr vánočních stromků také na jimi vybraných místech v zájmu co největší čistoty veřejného prostoru. Doporučujeme sledovat informace na webových stránkách vaší městské části.“

https://www.youtube.com/watch?v=qXj9yCXgeQQ

Mgr. Radim Mana
Tiskový mluvčí
 +420737240852