Šlápni na to, vyzývají Pražské služby v nové kampani

3. 12. 2019 | Tiskové zprávy

Radim Mana

I největší kontejner na papír může pojmout pouze jednu krabici. Stačí, když je do něj vhozena velká nerozložená krabice. Ta buď zabere většinu dostupného obsahu, nebo ucpe otvor na vhoz. Problém s ucpaným otvorem na vhoz se týká zejména kontejnerů umístěných pod zemí. Další odpad tak nevyhnutelně skončí mimo nádobu. Pražské služby se s tímto nešvarem rozhodly bojovat.

Nařezáním nebo roztrháním krabic, sešlapáváním plastových lahví a plechovek lze jednak ušetřit místo pro ostatní, jednak předcházet vzniku nepořádku v okolí nádob na tříděný odpad. „Často se stává, že problémem není samotná kapacita nádoby, ale bezohlednost některých občanů, kteří odpad záměrně nezmenšují,“ říká mluvčí Pražských služeb Radim Mana. 

Celoroční problém

Kampaň startuje se začátkem adventu, kdy Pražané nejvíce utrácí za nové dárky, vybavení domácnosti a pořádají rodinná setkání. „Pokud se na vánoční svátky podíváme optikou svozu odpadu, prosinec patří k měsícům, kdy v metropoli svezeme největší množství odpadu. Proto s kampaní startujeme nyní, byť se jedná o celoroční problém, který chceme řešit,“ pokračuje Radim Mana z Pražských služeb.

„Díky efektivnímu využívání celé kapacity nádob a chytrému třídění lze lépe plánovat svozy a posílit je na těch místech, kde je to skutečně potřeba,“ dodává k tématu Petr Hlubuček, náměstek primátora.  

Tradiční kampaň „Kam s ním?“ bude i letos

Je tu prosinec a s tím tradiční kampaň „Kam s ním?“ aneb „My děti si přejeme, aby Praha byla čistá“. Potkani – hlavní maskoti kampaně společně s podpůrným týmem opět zavítají na frekventovaná místa v metropoli a do několika školských zařízení. Tam budou zábavnou formou informovat a učit o správném nakládání s odpady, jeho třídění, jak přispět k pořádku a čistotě v našem městě. Letošní kampaň Kam s ním bude navíc obohacena právě o nové podtéma Šlápni na to!

V rámci „Kam s ním?“ Pražské služby připraví obvyklý vědomostní online kvíz o věcné ceny na webu Pražských služeb. Pokračuje i fotosoutěž na Instagramu o nejlepší snímek s maskoty kampaně. Více informací a pravidla soutěže lze najít na webu Pražských služeb či blogu společnosti.

V Praze 3. 12. 2019          

Mgr. Radim Mana
Tiskový mluvčí
radim.mana@psas.cz
+420737240852