Aktuality Pražských služeb

Tady najdete důležitá upozornění o odpadech v Praze, ale také informace o našich soutěžích a veřejných akcích, které pořádáme pro obyvatele Prahy.

 • 20. 5. 2020 | Tiskové zprávy

  O sběrné dvory byl zájem i v době pandemie

  Loni skončilo v sedmi sběrných dvorech Pražských služeb 38 923 tun odpadu. Největší nápor zažívají pracovníci sběrných dvorů v dubnu a květnu. Letos došlo kvůli nouzovému stavu k jejich přechodnému uzavření. Následkem toho se odpad začal hromadit u kontejnerových a popelnicových stání a v ulicích metropole vznikaly černé skládky.

  Radim Mana

 • 20. 5. 2020 | Aktuality

  Zákaznická centra otevřena. Agendu lze stále řešit online

  Pražské služby se rozhodly znovuotevřít svá zákaznická centra ve standardní otevírací době.

  Radim Mana

 • 29. 4. 2020

  Otevírací doba sběrných dvorů Pražských služeb během květnových svátků

  Vážení zákazníci, otevírací doba sběrných dvorů Pražských služeb během květnových svátků bude upraveno

  Radim Mana

 • 22. 4. 2020

  Světové metropole trápí odhozené roušky a rukavice

  Od 19. března máme povinnost nosit na veřejnosti ochranné pomůcky dýchacích cest, tedy roušky, ústenky nebo respirátory. Tyto produkty jsou často jednorázové, což znamená, že se nám zde začíná tvořit velké množství odpadu, na který většina lidí není vůbec zvyklá, a to se projevuje i na chybách při jeho likvidaci. Bohužel se začíná ukazovat, že mnoho roušek končí pohozených na ulicích, u supermarketů, na parkovištích nebo i v přírodě, a to představuje nejen velké ekologické, ale i zdravotní riziko.

  Radim Mana

 • 8. 4. 2020 | Tiskové zprávy

  Zařízení na energetické využití odpadu prošlo úspěšně druhou fází modernizace a v těchto dnech plní zásadní roli pro město

  Druhá ze čtyř spalovacích linek Zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) v Malešicích obnovila po modernizaci úspěšně provoz. Připojila se k té první renovované a již rok provozované. Zbývající linky podstoupí renovaci do roku 2022 v rámci projektu GOLEM (Generální Obnova Linek a Ekologizace Malešice). V současné době ovlivněné pandemií koronaviru má ZEVO Malešice zásadní význam pro chod metropole a zajištění svozu odpadu s jeho následným energetickým využitím.

  Radim Mana

 • 16. 3. 2020 | Důležitá upozornění

  Karanténa a svoz komunálního odpadu v Praze - AKTUALIZOVÁNO

  Vážení, v reakci na rozhodnutí Vlády ČR, která v rámci bezpečnostních opatření vyhlásila „karanténu“ a zamezila tak volnému pohybu obyvatel na veřejnosti, si Vás dovolujeme informovat o omezeních v obecním systému svozu a sběru komunálního odpadu na území hl. m. Prahy. V rámci zachování fungování městské infrastruktury je svoz a sběr komunálního odpadu zajištěn s účinností od dnešního dne následovně:

  Radim Mana

 • 3. 4. 2020 | Tiskové zprávy

  Pražské služby děkují za roušky pro své popeláře a metaře

  Děkujeme všem, kdo se zapojili do výzvy #RouškaProPopeláře a #RouškaProMetaře. Velice si vážíme vaší podpory a ochoty pomoci. Aktuálně máme dostatek ochranných prostředků pro naše zaměstnance pracující v terénu. Ti se i za nepříznivé a vypjaté situace starají o to, aby město bylo čisté. Pokud máte k dispozici roušky, nebo kapacitu na jejich výrobu, můžete pomoci iniciativě Magistrátu hlavního města Prahy a Českého červeného kříže. Roušky budou distribuovány potřebným. Sběrné místo se nachází na Mariánském náměstí.

  Radim Mana

 • 2. 4. 2020 | Aktuality

  DOD Pražský služeb se odkládá na neurčito

  Vážení, vzhledem k aktuální krizové situaci v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 a nařízení vlády ze den 10.3.2020 o zákazu konání společenských akcí pro více jak 100 osob, se akce Den otevřených dveří Pražských služeb, která se měla konat v sobotu 25.4.2020, ruší. Není možné aktuálně říci, zda se akce bude konat v náhradním termínu či nikoliv.

  Radim Mana

 • 31. 3. 2020 | Tiskové zprávy

  Jak bezpečně nakládat s odpady v době pandemie COVID-19?

  Při likvidaci masek, respirátorů, roušek a dalších ochranných a hygienických pomůcek dbejte zvýšené opatrnosti. Vyhazujte je zabalené do dvou sáčků či uzavíratelných pytlů. S odpady za dané epidemiologické situace nakládejte tak, abyste neohrozili zdraví své, lidí ve svém okolí, ani pracovníků svozových společností.

  Radim Mana

 • 20. 3. 2020 | Důležitá upozornění

  Nakládání s použitými ochrannými pomůckami

  Ministerstvo životního prostředí a Statní zdravotní ústav vydal doporučení pro nakládání s použitými ochrannými pomůckami v době koronavirové pandemie. Jak zacházet s rouškami v domácnostech bez potvrzených nakažených nemocí COVID-19 Použité roušky vložte do plastového pytle s tloušťkou minimálně 0,2 mm, zavažte a povrch pytle dezinfikujte. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle a dezinfikovat vnější.

  Radim Mana

 • 11. 3. 2020 | Důležitá upozornění

  Uzavření zákaznických center do odvolání

  počínaje pátkem 13.3. 2020 se všechna Zákaznická centra Pražských služeb až do odvolání UZAVÍRAJÍ. Důvodem jsou preventivní opatření spojena s výskytem koronaviru. Požadavky klientů budou primárně vyřizovány elektronickou cestou na emailové adrese: info@psas.cz Taktéž je možné se obrátit na Callcentrum Pražských služeb na čísle: 284 091 888

  Radim Mana

 • 19. 2. 2020 | Tiskové zprávy

  Pražané loni vytřídili 421 tun kovových obalů

  Třídění kovových obalů se postupně stává normou. V loňském roce bylo v metropoli sebráno 421 tun. To je téměř stejný objem, jaký pražské svozové společnosti svezly od druhé poloviny roku 2016 do prosince 2018. Plechovky a kovové obaly z celého hlavního města končí ve Vysočanech. Pražské služby zde provozují poloautomatickou linku schopnou roztřídit železné a neželezné kovy. Díky tomu lze bezmála sto procent odevzdaných plechovek vrátit do oběhu.

  Radim Mana

Infokontejner

Čtvrtletník Pražských služeb

V časopise Infokontejner naleznete informace o novinkách, našich službách, zaměstnancích i pilotních projektech a nových technologiích

PS CITY INFO

Informace pro Pražany od PSAS